Keramzyt

keramzyt

Ściany z keramzytu

Podstawą naszej technologii są elementy wykonane z prefabrykatu keramzytowego. Ściany powstają w fabryce na podstawie projektu architektonicznego zatwierdzonego przez inwestora i są dostarczane przez producenta bezpośrednio na plac budowy. Następnie są montowane na wcześniej przygotowanej płycie fundamentowej przy użyciu dźwigu.

 

Łącznie ścian odbywa się za pomocą zakotwionych w nich stalowych pętli, przez które przeprowadzany jest pręt zapobiegający rozsuwaniu się płyt, a następnie zalewany betonem. Prefabrykaty keramzytowe gwarantują jednocześnie łatwe i szybkie wznoszenie budynku, jak również niskie zużycie materiałów dodatkowych.

Główne atuty keramzytu

Głownymi atutami stosowanej przez nas technologii jest bardzo szybki czas realizacji budowy, nieograniczone możliwości kształtowania architektury, a także gwarancja najwyższej jakości wykonanych prac i korzystnej ceny.

Zastosowanie keramzytu

Gotowe elementy ścienne mają wysokość piętra i doskonale nadają się do wznoszenia zarówno budynków jedno-, jak i wielorodzinnych, a także obiektów przemysłowych oraz wielokondygnacyjnych.

Sprawdź

Dlaczego keramzytobeton?

Prefabrykaty keramzytowe posiadają wszelkie atuty ceramiki, jednocześnie pozwalając na uzyskanie maksymalnie krótkiego czasu realizacji. Materiał coraz częściej używany jest do budowy domów energooszczędnych i pasywnych z uwagi na wysokie właściwości izolacyjne.

Wysoka izolacyjność termiczna

Ściany z keramzytobetonu są ciepłochronne, charakteryzują się dobrą pojemnością cieplną odpowiedzialną za komfortowe użytkowani.

Odporność na wilgoć

Keramzyt jest odporny na nasiąkanie wody oraz występowanie różnego rodzaju grzybów i pleśni. Nie chłonie wilgoci, a poddany jej działaniu bardzo szybko ją oddaje.

Właściwości wygłuszajace

Keramzyt jest materiałem o bardzo dobrej dźwiękoszczelności. Izolacja akustyczna ścian utrzymuje się na poziomie 40-70 db.

Większa powierzchnia użytkowa

Ściany prefabrykowane są znacznie cieńsze, niż w technologii murowanej. Przedkłada się to na zwiększenie powierzchni użytkowej wewnątrz budynku.

Współpracujemy z najlepszymi
cropped-Buszrem-SA-black
alternatywa

Alternatywna budowa tradycyjna

W trakcie budowy domu w technologii keramzytowej niezbędne jest użycie ciężkiego sprzętu, co wymaga dobrego dojazdu do działki i odpowiedniej ilość miejsca do przeprowadzenia niezbędnych prac.

 

W sytuacjach, gdy utrudniony jest wjazd na budowę i nie ma możliwości, aby za pomocą dźwigu, czy ciężarówki dostarczyć na działkę elementy prefabrykowane, proponujemy budowę tradycyjną.

KONTAKT

Nie znalazłeś odpowiedzi na nurtujące Cię pytania?

Masz konkretną sprawę lub potrzebujesz informacji o naszej ofercie? Zespół firmy MegaChata.pl z przyjemnością odpowie na pytania i udzieli indywidualnej porady.

X