Strop filigran

nowoczesne

Płyty stropowe filigran

Żelbetowe stropy typu filigran to propozycja dla wszystkich, którym zależy na szybkości i dokładności wykonania stropu.

Stropy filigran składają się z elementów prefabrykowanych – płyt stropowych, dodatkowego zbrojenia montowanego przez wykonawcę na budowie i betonu wylewanego na budowie, nazywanego nadbetonem. Prefabrykaty stropowe filigran mają postać żelbetowych płyt o grubości 5-7 cm, wraz ze zbrojeniem głównym stropu oraz stalowymi kratownicami przestrzennymi, częściowo zabetonowanymi w płycie.

Pręty zbrojeniowe umieszczone w płycie pełnią rolę zbrojenia dolnego stropu, natomiast za przeniesienie sił ścinających oraz połączenie z warstwą nadbetonu odpowiadają przestrzenne kratownice.

 

Do głównych zalet stropów filigran należą:

Wysoki poziom izolacji akustycznej

Płyta filigranowa skutecznie tłumi wszelkie hałasy, co przekłada się bezpośrednio na komfort użytkowania budynku. Nie musimy stosować dodatkowych warw wygłuszających.

Bez konieczności tynkowania

Płyta filigran nie wymaga tynkowania. Styki płyt należy jedynie zaszpachlować. Ich powierzchnia może zostać po prostu pomalowana lub wytapetowana.

KONTAKT

Nie znalazłeś odpowiedzi na nurtujące Cię pytania?

Masz konkretną sprawę lub potrzebujesz informacji o naszej ofercie? Zespół firmy MegaChata.pl z przyjemnością odpowie na pytania i udzieli indywidualnej porady.

X